אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

רבים הם הישראלים אשר אלו מבקשים ליהנות מהוצאת דרכון אירופאי. ברשימה של מדינות האיחוד האירופאי נכללים כיום הרבה יותר מדינות מאי פעם, כך שהביקוש גדל באופן אוטומטי. האפשרות ליהנות מדרכון אירופאי פותח למעשה שער לעולם שלם של אפשרויות תוך שיפור ניכר ברמת החיים כך שברור כי רבים מבקשים ליהנות מדרכון אירופאי.

אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

חשוב לדעת כי למרות שמגורשי ספרד כבר מזמן אינם אתנו, עדיין נשמרות זכויותיהם ולמעשה עשויים ליהנות הזכויות הללו הצאצאים של אותם מגורשים. אלו יכולים להגיש תעודה ממזכירות הפדרציה של הקהילות היהודיות שבספרד כאשר התעודה הזו תוכיח על כך שסב סבם היה שייך לקהילה. האישור עשוי להיות למעשה תעודה שניתנת על ידי רב קהילה יהודית בספרד או אישור אותו ממציא מגיש הבקשה אותו הוא מביא אתו מארץ המוצא שלו.

מלבד זאת ישנם נתונים נוספים אשר אלו עשויים להצביע על קשר למגורשי ספרד ועל עצם השתייכותו של מבקש הבקשה למשפחה של מגורשי ספרד.

כך אפשר להגיש את הבקשה על סמך שם משפחה אשר הוא מוכר כשם ספרדי כמו גם שליטה בספרדית או בלאדינו כאשר אלו עשויים לתת את המענה עבור אותם המבקשים אשר יוכלו ליהנות מקבלת אזרחות ספרדית.

אזרחות אירופאית למה זה טוב?

למה למעשה מחפשים אנשים את האפשרות לקבל אזרחות אירופאית בכל מדינה שלא תהיה?

אז כאן כדאי למנות את היתרונות של האזרחות האירופאית עבור ישראלים.

  • רמת חיים גבוהה – רמת החיים באירופה היא רמה גבוהה והיא מאפשרת לאנשים המתגוררים או חיים שם ליהנות מהרמה המשופרת.
  • ביטחון – זה לא סוד שהחיים בישראל אינם קלים והם לגמרי לא רגועים בלשון המעטה. ישראל מוקפת אויבים מבית ומחוץ כאשר אלו מבקשים לפגוע בעם היושב בציון. אז נכון שאירופה אינה חפה מארגוני טרור אך בכל זאת יש בה הרבה יותר רוגע ושלווה ביחס לישראל.
  • לימודים ועבודה – אנשים שיש להם אזרחות אירופאית יכולים ליהנות מלימודים ואפילו עבודה במקום כאשר הם יכולים ליהנות מסבסוד בשכר הלימוד, סיוע בשכר דירה או לחילופין עבודה בתנאים משופרים ביחס לישראל.