אם אתם עומדים לפני הטיול הגדול אתם ודאי מחפשים נעלי הרים. במיוחד אם חלק גדול מהטיול שלכם כולל טיול בטבע. אנשים שעומדים לצאת לטיול הגדול שואלים את עצמם אם לקנות נעל חדשה או משומשת יד שניה? אתם אולי רואים תמונות של נעלי הרים משומשות שנראות עדיין יפה. אבל חשוב לזכור כי יצרנו נעלי הרים ממליצים להחליף נעלי הרים כל שלושה או שישה חודשים. תלוי כמה הלכו בהם ובאיזה תנאי שטח טיילו בהם. 

למען הבריאות והבטיחות

כך שבנוגע אל נעלי הרים, למען הבטיחות ולמען הבריאות עדיף לרכוש לטיול הגדול נעלי טיפוס חדשות. נעלי טיולים צריכות לתת תמיכה לרגל ולגב כדי לשמור עליהם. נעלים שהיו בשמש מאבדות את יכולת התמיכה הזאת.  לנעלי הרים טובות יש סוליה ומהצדדים משטחי תמיכה גמישים, בשימוש משטחים אלה נהרסים לאט ולכן הנעל פחות שומרת על הרגל והגב.

למה חשוב לקנות נעלי הרים חדשות?

 נעלי הרים משומשות לרוב נראות משומשות וזה גם אומר שהן פחות מגנות על הרגל. לעיתים העור מהן עשויות הנעלים המשומשות עשויות, משופשף או קרוע, יש לפעמים חורים בכל מיני מקומות לעתים הסוליה משופשפת ומכורסמת לגמרי לעיתים השרוכים קרועים או מתפוררים. נעל כזאת היא לא בטוחה ולא נוחה.

חדירות למים

 יש לזכור כי נעלי הרים טובות גם אמורות להיות בלתי חדירות למים. כאשר הנעלים משומשות רוב הסיכויים שהנעליים כבר יותר חדירות למים ולכן עדיף לפני הטיול הגדול לרכוש נעלים חדשות וטובות. נעלים משומשות עלולות לגרום לכם להרגיש שממש לא נוח לכם ללכת בהן. זה יכול ממש להרוס לכם את הטיול. נעלים משומשות יכולות לגרום לכאבים ופציעות ברגל. גם זה יכול ממש לקלקל לכם את הטיול.