קצת רקע על הקיבוצים בצפון

הקיבוצים בצפון הם נחשבים ליישובים יפים ומרוחקים בישראל. הם נוסדו בתחילת שנות ה-1900 עבור חקלאים שנאלצו לעזוב את בתיהם בשל התנאים הקשים של החקלאות, וכיום הם עדיין נותרים מבודדים משאר ישראל.

הקיבוצים בישראל הם צורת חיים משותפים ייחודית. הם הוקמו על ידי התנועה הציונית בתחילת המאה ה-20 ומאז הם חלק מהחיים בישראל.

בישראל הקיבוצים הם צורת חיים קהילתית ייחודית. נוצרו בתחילת המאה ה-20, הם קהילה של כ-40 משפחות, לכל אחת בית וקרקע משלה. הקיבוצים כונו "הדוגמה הקיצונית ביותר לקהילה לחיות" בעולם.

הם נוצרו מסיבות שונות: כדי לספק מקום למשפחות לחיות יחד ולגדל ילדים; להיות עצמאיים; וכאלטרנטיבה לערי תעשייה (כגון תל אביב) שנראו כאלטרנטיבה מזוהם מהחיים העירוניים.

קבלו מידע על מלון איילת השחר

איך נראים הבתים בקיבוצים?

המבנים עשויים מאבן, עץ או לבני בוץ ויש להם גינות קטנות ועליהן עצי פרי. בקיבוצים תמצאו את הבניין הראשי בו מבשלים את כל הארוחות, האורחים מוזמנים להגיע לאורך היום (לפי השעות) ולהנות מאוכל קיבוצי.

הקיבוצים הם צורת חיים קהילתית ייחודית, שבה החברים חיים יחד בקהילה אחת. הקיבוץ מוגדר על פי אורח חייו הקהילתי והדגש המושם על חינוך ופעילות חברתית.

לסיכום:

לינה בקיבוצים היא דרך מצוינת לחוות את הארץ ואנשיה. בצפון הארץ, הקיבוצים הם מקום מגורים ועבודה ייחודי. הם מציעים הרבה הזדמנויות לזוגות צעירים ולמשפחות.

על הקיבוצים בצפון כבר קראנו. הם סוג ייחודי של קהילה, אשר לא רק משוחרר מכל הנוחות המודרנית אלא גם מכל ההיבטים השליליים של החיים המודרניים.

הקיבוצים הם מקום שבו אנשים יכולים לחיות בהרמוניה עם הטבע ועדיין להתפרנס. תגיעו אל אירוח בקיבוצים בצפון, ותספגו את החיים השקטים והמתוקים של אנשי הקיבוץ.