טיול בקולומביה יחשוף אתכם להמון מקומות ואזורים יפים ומיוחדים, החל מהרים מושלגים, דרך חופים מרהיבים ועד ג'ונגלים סבוכים ופראיים. טיול עצמאי בקולומביה נחשב למהנה ובטוח, אך יחד עם זאת כדאי לדעת ממי וממה חשוב להיזהר כשמגיעים לבקר במדינה הקסומה והמרתקת הזו.

התנהלות עם כספים במדינה

הערים הגדולות בקולומביה הן גם המתויירות ביותר במדינה, ולכן הרבה מאוד כייסים ושודדים מנסים את מזלם בכיוס של תיירים תמימים. משום כך חשוב לדעת כיצד להתנהל עם כספים במדינה, כאשר ההמלצה הטובה ביותר היא להצטייד בחגורת כסף שתהיה צמודה לגופכם וגם תהיה מוסתרת מעיניהם של השודדים במיוחד כאשר אתם רוצים טיול עצמאי לקולומביה .

אם נאלצתם למשוך מזומן מהכספומטים הפזורים בערים הגדולות, שימו לב לנעול אחריכם את החדרון בו הכספומט ממוקם והעדיפו לפצל את הכסף ולא לרכז את כל הסכום במקום אחד.

מאילו אזורים כדאי להתרחק במדינה?

בוגוטה הייתה ידועה כעיר שמסוכן להסתובב בה, במיוחד עבור תיירים שאינם מקומיים. כיום זו תקופה אחרת, ולכן הטיול בעיר הזו כמו כל ערים גדולות אחרות בקולומביה בטוחות למטיילים. למרות זאת יש לזכור כי יש במקום סיכוני פשיעה, ולכן רצוי להתרחק מאזורים ורחובות צדדיים ולא מתויירים וכך להתרחק מסכנות אפשריות ולא נעימות.

מה חשוב לדעת במקרה של רכישת מוצרים אלקטרוניים?

אם במקרה איבדתם את הטלפון הנייד שלכם, או שהחלטתם לרכוש מחשב, טאבלט או כל מכשיר אלקטרוני אחר רצוי שתרכשו את המוצרים הללו רק בחנויות מורשות הנמצאות בקולומביה. נכון שישנם הרבה מאוד סוחרים ברחובות המציעים מוצרים אלקטרוניים שונים למכירה במחירים אטרקטיביים, אך יש לזכור כי קיימת סבירות גבוהה שמדובר על מוצרים גנובים שעשויים לסבך אתכם עם רשויות החוק במדינה.

> המידע באדיבות Red Pinapple חברה המתמחה בטיולים בהתאמה אישית