השיער שעל הראש שלנו, יכול לשקף את האישיות שלנו. הוא יכול להעיד על מצב הבריאות שלנו, לשפר את ההופעה וגם לגרוע ממנה, כשהשיער לא במיטבו. שיער טוב, מלא חיוניות שיש בו המון ברק – נראה תמיד נפלא גם אצל גברים וגם אצל נשים. אבל שהשיער נושר, הופך דליל, חסר חיים, שטוח וחלש: אנחנו מרגישים שכל מה שהיינו רוצים זה שיער אחר לגמרי ממה שנתקענו איתו. 

נשירת שיער היא אחד הגורמים המרכזיים לשיער דליל. לכן חשוב לדעת כיצד לעצור אותה ואיך לטפל בה. 

אז איך מטפלים בנשירת שיער באופן טבעי? הנה מספר פעולות שתוכלו לבצע: 

אוכלים טוב יותר – אם יש לכם נשירת שיער יכול להיות שאתם פשוט אוכלים לא טוב. אם חסרים לכם מרכיבים חיוניים בתפריט כמו: חלבונים, אבץ, סידן ויטמין d וברזל – יתכן שתצטרכו לשנות את התזונה. התייעצו עם תזונאית לגבי חיזוק השיער בדרכים טבעיות כמו אכילת אוכל שיש בו חלבונים ופחמימות, הפחתת מאכלים שהם מזיקים לבריאות וכולי. 

שימוש במוצרי שיער טבעיים –  בחרו מוצרים טבעיים לטיפוח השיער כמו שמפו חלב נאקות, שהוא שמפו טיפולי לשיער על בסיס תערובת האקליפטה בתוספת חלב נאקות. עוד תוכלו לבחור שמפו ריחני עם שמן אקליפטוס לימוני בתוספת שמני הזנה, תמציות טבעיות, מינרלים מים המלח ותוצרי כוורת.

חופפים פחות – נסו לחפוף פחות את השיער. אחד הגורמים לנשירה הם חפיפת יתר.  כדי לייצר שומן טבעי בקרקפת כדאי להפחית את מינון החפיפות לפעמיים עד שלוש בשבוע ולא לחפוף כל יום. וכאשר חופפים, כדאי לעשות את זה עם מוצרי טיפוח של ים המלח.

פעולות אלו יעזרו לחיזוק השיער ומניעת נשירה.