התחרות בשוק העבודה בין חברות ועסקים שונים, יוצרים לפעמים מצבים ייחודים אשר לא הכרנו בעבר. זה יכול לבוא לידי ביטוי בתנאי שכר מאוד אטרקטיביים, תנאי עבודה איכותיים, תפקידים ייחודים ומאתגרים, ועוד שורה ארוכה של דברים שלא הכרנו בעבר והיום, בזכות העובדה שמדובר במקומות עבודה אשר מתחרים על כל מועמד ומועמד, אזי שאנחנו יכולים לראות דברים שונים וייחודים. 

דוגמא טובה לכך היא, העובדה שהרבה מאוד מקומות עבודה בוחרים להציע מתנות סמליות לעובדים חדשים. דבר זה לא היה קיים בעבר. בדרך כלל, עובדים מקבלים מתנות מבית העסק בחגים או בימי הולדת. היום לעומת זאת, ישנם מקומות עבודה המציעים מתנות גם לעובדים חדשים, לרגל כניסתם לתפקיד ושילובם בחברה. 

מעבר לשאלה איזו מתנה אפשר לקנות לעובדים חדשים, מתנה שיכולה להרשים אותם ולהרגיש שנעשה כאן מאמץ ייחודי לספק להם משהו שונה ויוצא דופן, אזי שגם הרבה מאוד מקומות עבודה מציעים מתנות בעלות ערך חברתי מיוחד. מתנות שיש להן משמעות של תרומה לקהילה.

למה זה חשוב לקנות מתנות בעלות ערך חברתי?

ראשית, עצם העובדה שהעסק יכול להחזיר משהו לקהילה, הוא משמעותי בלי קשר לשאלה אם מדובר במתנות לעובדים חדשים או מתנות רגילות. 

שנית, מאחר ומדובר במתנות לעובדים חדשים, אזי רוצים לייצר רושם ייחודי עליהם. רוצים להראות להם שהם הגיעו אל בית עסק מיוחד שחושב לא רק על שורת הרווח אלא גם על הסביבה. 

שלישית, אפשר למצוא הרבה פעמים מתנות בעלות ערך לקהילה, שיש להן משמעות, חשיבות, מתנות שיכולות להיות פרקטיות מאוד, מעבר לעובדה שהן בעלות אפיון ייחודי מבחינה סמלית. לכן משתלם מאוד לקנות אותן, בלי קשר לערך הנוסף, החברתי שהן מייצרות.