הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות גורם לישראלים רבים להתחיל לדמיין את עצמם באחד ממלונות הפאר בדובאי בפרט או באזורים שונים באיחוד בכלל. במידה וגם אתם מעוניינים להגיח לידידה החדשה של ישראל לחופשה מפנקת או אך לצורכי עסקים, חשוב להכיר כמה פרטים חשובים שיסייעו לכם להגיע מוכנים היטב הן מבחינת חוקי המיסוי השונים והן מבחינת המוסכמות החברתיות שחשוב שתקפידו עליהן. בתקווה גדולה שתקופת הסגרים בשל פרוץ נגיף הקורונה תיגמר במהירות המרבית, הכינו עצמכם לקראת איחוד האמירויות מכל הבחינות. אז הנה לכם כמה פרטים חשובים אודות מיסוי באמירויות

כל ההבדלים במיסוי בין ישראל לבין איחוד האמירויות

ראשית חשוב להדגיש כבר בפתיחת הדברים כי לאיחוד האמירויות אין מס הכנסה פדרלי. אף מס ערך מוסף החל את דרכו במדינות רק בשנת 2018 כאשר הממשל רצה לשפר את מעמדו הכלכלי ולא להתבסס רק על גבייה מתחום הנפט. בדומה לכך, גם בנושא תשלומי המע"מ יש הבדלים בין ישראל לאיחוד האמירויות וישנם לא מעט מוצרים פטורים ממע"מ כלל. כמו כן באשר לעסקים, אף הם לא כולם חייבים בתשלומי מע"מ, הדבר תלוי בגובה ההכנסות של העסק. אך כל עסק ולא משנה מה גודלו, חייב להירשם באופן מסודר ברשויות המס באזור. היכרות עם כלל הנתונים הללו בעזרת עורך דין למיסוי חברות, ועוד דברים נוספים ורלוונטיים לצרכים שלכם תאפשר לכם לשהות באזור בהצלחה רבה ללא בעיות מיסוי כלל. 

עוד כמה פרטים שחשוב שתכירו

כמו כן חשוב להדגיש ולומר כי ישנם עוד מספר שינויים בהרגלים החברתיים בין ישראל לאיחוד האמירויות. קיימת חשיבות רבה להתלבש באופן מכובד וצנוע, אין לצאת לרחובות עם בגד הים, למרות שממש הרגע יצאתם מהבריכה, אין לסרב לקריאות הזדהות של שוטרים ועוד. חשוב להכיר גם אם הפרטים החברתיים הללו לפני שטסים לנפוש באיחוד האמירויות.