מתכננים חופשה בים המלח? מעבר להתארגנויות שבוודאי לא יהיו קלות לכם, תרצו לוודא שתחזית מזג האוויר באמת תהיה מתאימה לכם בכל המובנים אם לפני החופשה, במהלכה וכמובן בסופה. על מזג אוויר ויתרונותיו – במאמר זה.

מזג האוויר ים המלח

אין כמו לעשות טיול מושלם שבא יחד עם מזג אוויר עוד יותר מושלם. הדרך הנכונה ביותר לעשות את הטיול שלכם, היא לבדוק תחזית מזג האוויר ים המלח ולדעת האם יהיו בו ימים קרים או חמים, לחים או יבשים – אין ספק שתצטרכו לבחון את האפשרויות שלכם.

במאמר זה, נסביר מה באמת אומרות התחזיות וכיצד להפיק מהן את המרב. אבל כמובן, אתם גם יודעים שהתחזיות של מזג האוויר מגיעות רק עד כה, כלומר עד מקסימום לכמה ימים הבאים, והן לא תמיד מדויקות. 

איך לחזות מזג אוויר?

אם אתם שוכחים לבדוק את התחזית, או שאתם לא יכולים, אז ברור שזה לא מועיל בכלל. זה מעלה את השאלה איך לחזות מזג אוויר בשטח. אולי אתם בטיול ממושך במדבר ללא גישה למידע. אולי התחזית שבדקתם הוכיחה ימים לא נכונים ואתם צריכים עוד דרך לדעת מה צפוי לכם בהמשך. 

איך אתם יכולים לדעת מתי סערה מגיעה, או אילו תנאים צפויים למחרת? חיזוי מזג האוויר הוא מדע מסובך, וזה קשה במיוחד בלי מכשירים מתוחכמים או דגמי מחשב, אבל יש יותר מכמה טריקים שימושיים לקריאת מזג האוויר תוך כדי תנועה. 

דפוסים בסיסיים

הכלל הבסיסי ביותר של מזג האוויר הוא זה: מה שקרה אתמול צפוי לקרות היום. למרות שזה נשמע בנאלי, זהו למעשה כלל אצבע שימושי לחיזוי מזג אוויר. התנהגות ברירת המחדל של מזג האוויר, היא להמשיך בדפוס יומי.