ממש עוד מעט זה קורה? הבן שלכם חוגג בר מצווה וכבר הכול מוכן לאירוע? החלטתם איפה לחגוג ואת מי להזמין? אם כך, עכשיו אתם צריכים להתמודד עם עוד משימה חשובה: כתיבת ברכה לבר מצווה. אתם מבולבלים? לא יודעים איך לעשות את זה? הינה לפניכם מספר טיפים חשובים. 

מה באמת הייתם רוצים להגיד? 

פעמים רבות כאשר הורים מתיישבים ורוצים לכתוב ברכה לבר מצווה לבנם, הם מתבלבלים. יושבים שעות מול הדף הריק ולא ממש יודעים מאיפה להתחיל. לכן אחד מהטיפים החשובים ביותר בהקשר הזה, הוא להבין מה באמת הייתם רוצים להגיד. למשל, האם הייתם רוצים להתייחס לאופי המיוחד של בנכם? ואולי הייתם רוצים לדבר גם על מאורעות מצחיקים מחייו עד כה? האם יש מקום בברכה גם לתחביבים שלו? נסו לחשוב על כל הפרטים האלה וכך יהיה לכם פשוט יותר לכתוב. 

איזו תגובה תרצו לקבל מהקהל? 

זה נכון שכאשר מדברים על ברכה לבר מצווה מדברים על משהו שמיועד לחתן בר המצווה עצמו, אך יהיו גם לא מעט אנשים בקהל שיאזינו לברכה. לכן טבעי שתרצו לדעת גם לאיזו תגובה אתם מצפים. למשל, האם אתם רוצים לראות איך כל הדודים והדודות מזילים דמעה? או שאולי תרצו לשמוע את כולם צוחקים עד השמיים? זה חשוב כי זה ישפיע על סגנון הכתיבה ולכן רצוי לתת על כך את הדעת. 

האם יש מקום להיעזר באחרים? 

התשובה היא בהחלט כן. לא רק שיש מקום לעשות את זה, אלא אתם גם יכולים להיות בטוחים שזה בדיוק גם מה שעושים הורים אחרים. לכן, אם אתם יכולים לפנות לאתר עדן ברכות שיש בו מגוון רחב של ברכות, כולל ברכה מיוחדת לבר מצווה, למה שלא תעשו את זה? ברכה לבר מצווה זה עניין רציני ביותר ולכן רצוי להיעזר באחרים שכבר עשו זאת לפניכם.