רבים הם הישראלים כמו גם אזרחים רבים אשר הם לא נחשבים כאזרחי ארצות הברית אשר מבקשים לקבל אזרחות אמריקאית. האזרחות האמריקאית מסתבר היא דבר משתלם מאוד ורבים מבקשים ליהנות ממנה. למעשה ישנם אזרחים רבים אשר אלו לא נולדו בארצות הברית או בטריטוריה השייכת לארצות הברית אך בכל זאת הם יכולים ליהנות מאזרחות אמריקאית. לצורך כך הם צריכים לפעול בדרכים המקובלות.

בכל מקרה, אזרח שהוא אינו אזרח אמריקאי שמבקש להיכנס אל גבולותיה של ארצות הברית חייב להצטייד בוויזה.

איך מקבלים את הוויזה?

ויזה ספיד מסבירים כי הפרוצדורה לצורך קבלת הוויזה היא לא תמיד קלה או פשוטה וישנם מקרים רבים אשר בהם הוויזה לא מתקבלת באופן אוטומטי.

על מנת לקבל את הוויזה יש להגיע לריאיון בשגרירות האמריקאית. אך לא רק זה מה שיש לעשות לצורך הוצאת הוויזה. יש לשלם קודם כל אגרה מיוחדת ולשלוח את הקבלה שלה אל באמצעות דואר שליחים שעובדים עם שגרירות ארצות הברית. יש לשלוח גם את הדרכון כמו גם מסמך SD160א  אשר בו מפרטים את כל הפרטים האישיים כמו גם את כוונת הנסיעה.

רק לאחר כל התהליך אפשר יהיה לזכות בוויזה המיוחלת. מדובר בתהליך שעשוי לאורך כשבועיים שלושה עד שהדרכון מתקבל חזרה והאדם מקבל את אשרת הכניסה לארץ הזהב…

האם ניתן לבצע חידוש ויזה לארה"ב ללא ראיון? 

על פי רוב הוויזה המתקבלת תהיה בתוקף למשך 10 שנים. לאחר שחולפות עשר שנים יש לחדש את הוויזה. עד לפני זמן לא רב היה כרוך חידוש ויזה לארה"ב בתהליך מחודש זהה לחלוטין לתהליך הראשוני. אך בשנת 2018 הציעה שגרירות ארצות הברית את האפשרות של חידוש הוויזה לארצות הברית ללא שיהיה צורך בהגעה פיזית לשגרירות כמו כן ללא ראיון מול הקונסוליה.

אך חשוב לסייג ולהדגיש כי לא כל אחד שרוצה לחדש את הוויזה שלו לארצות הברית יהיה פטור באופן גורף מלהגיע אל השגרירות.

אך ברור שמדובר בהקלה של ממש עבור אלו שאכן פטורים מהגעיה אל השגרירות. ראשית כי מדובר בשעות מאוד מסוימות בהם מתקיים הריאיון. כמו כן הריאיון עצמו הוא מעמד מלחיץ למדי ונחמד לעקוף אותו…