שוק התקווה הינו שוק שכונתי המייצג נאמנה את תושבי השכונה שהגיעו אליה עם גלי העלייה מצפון אפריקה, מעיראק ומארצות מרכז אסייתיות אחרות. משום כך, מאוד מסקרן לראות אותו על שלל החנויות, הדוכנים, המאפיות, המסעדות בתי הקפה הייחודיים אך ורק לו. סיור אוכל בשוק התקווה מספר את סיפור השוק ואת סיפור השכונה הצמודה אליו ואשר את תושביה הוא משרת. אבל לא רק. מגיעים אליו גם תל אביבים משכונות אחרות, מבקרים מכל הארץ וגם תיירים כדי לראות איך בפינות שונות בו הזמן כאילו עמד מלכת במובן הטוב של המילה. כלומר: לראות איך מכינים את האוכל האותנטי ולטעום ממנו.

מטעמים אותנטיים

הסיור נערך בעיקר בשדרה המרכזית של השוק שבכל פינה שלה יש מקומות מסקרנים ומרתקים. כל משתתף ישמע את קולות המוכרים, יקשיב לשירים ולמוסיקה הבוקעת מכל חנות שנייה, יריח את הריחות הממכרים, ובעיקר, יטעם מטעמים אותנטיים כמו: קובה לסוגיה, בורקסים, מתוקים ומאפים אחרים, קובנה תימנית אסלית, וילגום מיני משקאות חריפים כמו אוזו, יין ועוד. האוכל המזרח תיכוני שולט כאן ברמה והוא טעים מיוחד ומעורר את כל מיצי הקיבה. לכן, כדאי להגיע רעבים כי הסיור מוביל לכל הנקודות הטעימות במיוחד.

חוויה מיוחדתלצד שפע דוכני הפירות הטריים והרעננים והצבעוניים, האטליזים, חנויות הדגים וכדומה, יש מסעדות עממיות הפזורות לכל אורכו ורוחבו. השילוב הנ"ל מרתק ומסעיר. במסעדות ניתן לקבל מבחר סלטים ומאכלי בשר צלויים או מבושלים. בדוכני אוכל מהיר יוגשו המנות בפיתות או בלאפות והכול טרי ונהדר. המדריך מכיר את כל אלו היטב וידאג שכל אחד ילמד להכיר את כל האוצרות הקולינאריים הללו. מומלץ להזמין באתר שוקאיט סיורי אוכל מועד לסיור שכולו חוויה במחיר השווה לכל נפש הכולל גם טעימות רבות.