כל אדם שמתחיל בשגרת חיים ספורטיבית מכל סוג שהיא, אימון חדר כושר או כל דבר אחר, יודע שכחלק מהאימונים עליו גם להתאים לעצמו תזונה נכונה ומותאמת. בדרך כלל, יהיה לכם מאמן שיעזור לכם בבניית התפריט הבריא ביותר עבורכם. מטרת תזונת הספורט היא לספק למתאמן – הספורטאי תמיכה תזונתית בכדי שיוכל למקסם את יכולותיו וביצועיו.

תוספי מזון לספורטאים הם בעלי מאפיינים שונים. חלקם מאפשרות התאוששות מהירה לאחר אימון קשה וחלקם משפיעים על הרכב הגוף, כלומר: בניית שרירים וצמצום אחוזי שומן.

חשוב מאוד לקבוע את המטרה אליה אתם רוצים להגיע לפני שאתם בונים לעצמכם תפריט תזונתי. התוספים שיעזרו לכם לשפר את הביצועים הספורטיביים שלכם מכונים 'תוספים ארגוגניים'. את התוספים האלה תוכלו למצוא במגוון צורות: כמוסות, טבליות, אבקות ונוזלים.

עם זאת חשוב לזכור שלא כל תוסף תזונה הוא כזה ולכן יש להתייעץ עם המאמן שלכם או ספורטאי מקצועי אחר לפני בחירת התוסף.

תוספי מזון לספורטאים

הנה 5 יתרונות של תוספי מזון לספורטאים:

  1. תוספי המזון הם שונים ולכל אחד תפקיד אחר. תוכלו להשלים איתם חסרים תזונתיים, ויטמינים ומינרליים.
  2. תוספי מזון יכולים להחזיר לכם את הסוכרים, המלחים והנוזלים שאיבדתם במהלך האימון. בנוזף הם גם יעזרו לכם לפעילות אירובית הכוללת סיבולת לב ריאה ולפעילויות ספורט ארוכות כמו מרתונים וכדומה.
  3. כמו כן, שימוש בתוספי מזון תספקו לעצמכם תמיכה קלורית, אבני בניין לשרירים לתקופות בהן אתם מוציאים אנרגיה גבוהה מאוד או שאתם צורכים כמות קלוריות נמוכה.
  4. תוכלו באמצעות תוספי המזון לשפר את סיבולת כוח השריר שלכם. 
  5. כמו כן, תוספי מזון יעוררו את העצבים, ידחו את תחושת העייפות ויכניסו בכם אנרגיה. קראו בהרחבה על בוסטר לאימון!