שימוש במולטימדיה, כלומר מכשירים אלקטרוניים שמאפשרים הקרנת סרטים וסרטונים לצד שימוש בסאונד מגוון – הוא אמצעי נחוץ במספר גדול של אירועים והכרחי להתנהלותם התקינה. כל כנס או אירוע שבו נכללו הרצאות או נשמעים נאומים ידרוש מכשירים מתאימים דרכם יועברו המסרים לכל המשתתפים. בחירת המקרנים והרמקולים דורשת תשומת לב רבה והקפדה על מקצועיות, מאחר שתקלות וקולות צורמים יגרמו לכם נזק תדמיתי וכנראה שגם כלכלי. אם האורחים והמשתתפים ייצאו בתחושה שנעשתה עבודה רשלנית – הם עלולים לבטל אירועים עתידיים ולהמליץ להימנע משכירת שירותיכם.

את ההחלטה בעניין הציוד צריך לקבל אחרי התייעצות עם גורמי המקצוע ולשמוע את המלצותיהם – בהנחה שאין לכם ניסיון מוקדם. בפגישה איתם תצטרכו להציג את הדרישות שלכם, מסגרת התקציב והתאריכים הרצויים. אחרי ייעוץ תוכלו לקבוע איזה סוג של מקרן יהיה המתאים ביותר מבחינת המטרות שלכם. נציגי הספקית יאפשרו לכם לבחור בין מסכי הקרנה שונים (חשמל, ידניים או  חצובה) לפי הצרכים הספציפיים של האירוע הנדון. אם אין לכם ניסיון אז כדאי שתלמדו מנסיונם של אחרים לפני קבלת ההחלטה על רכישת ציוד מולטימדיה. בימינו ניתן לבחור גם מסכי לד ומקרנים גדולים לצורך הקרנת סרטים, מצגות, הרצאות כתובות ועוד. המקרנים מאפשרים גם לצרף פסקול לטקסט המוקרן וכך לשפר את האינטראקציה עם הקהל.

עוצמת המקרן הנרכש צריכה לאפשר הקרנות איכותיות, גם ברזולוציות גבוהות, למשל כאשר מדובר בהקרנת שקופיות של צילומים בחיק הטבע. לפני הבחירה כדאי להשוות רזולוציות ולהבין איזה מקרו יתאים לנו יותר מאחרים. לאחר מכן יש לבחון את עוצמת הקול כדי שכל משתתפי האירוע יוכלו ליהנות ממנו. עוצמת הקול חשובה במיוחד באירועים המוניים בחללים פתוחים, כמו הופעות ומסיבות. אלמנט נוסף שחשוב לבחון הוא יחס גובה-רוחב כדי להבטיח שההקרנה תתנהל בצורה תקינה בלי חריגות משטח המסך. יש לבחון את התכונות הטכניות ובהן עוצמת ההארה כדי למנוע מצבים מביכים ומיותרים. אמצעי מולטימדיה אפקטיבי נוסף הוא מסכי לד גדולים, אשר מיועדים להקרנות שנראות למרחוק וגם לפרסום של העסק שלכם במקום ציבורי, תוך ניצול העוצמה הרבה של המסכים הנ"ל.

אולי יעניין אותך גם ציוד הגברה ותאורה